Ana Menu'ye gitmek için tıklayınız. Yan Menu'ye gitmek için tıklayınız. Sayfa içeriğine gitmek için tıklayınız.
Ürün İş Modeli

Pegasus Havayolları "Low Cost" (düşük maliyetli) iş modeliyle faaliyetlerini sürdüren bir havayoludur. Uçakla seyahatin bir lüks değil ihtiyaç olduğu fikrini benimseyerek hayata geçirdiği "Low Cost" modeliyle Türkiye'de bir ilke imza atmıştır.

"Low Cost" modeli kapsamında misafirlerine düşük maliyetli ulaşım imkânı sunan Pegasus, uçmanın kolay yolunu yaratarak havacılıkta Pegasus iş modelini oluşturmuştur.


Uygun Fiyat

Uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus ile uygun fiyata uçarsınız. Pegasus, uçuş maliyetini artırandetayları, misafirlerine ek hizmetler olarak sunar. Pegasus'ta sunulan fiyatla sadece biletinizi alır, uçuş deneyiminizi ve konforunuzu sunulan ek hizmetler ile tercihlerinize göre belirlersiniz. Kendi konforunuzu kendi tercihlerinizle yaratırsınız.

Zamanında Kalkış

Türkiye'nin en genç filosuna sahip Pegasus, ülkemizde zamanında kalkış oranlarını cesurca yayınlayan ilk hava yoludur. Bu uygulamasıyla sektörde öncü bir rol üstlenen Pegasus, 2016 yılının ilk altı ayına ortalama 80,04 oranda misafirlerini gidecekleri yere zamanında ulaştırdı.

Ek Hizmetler

Pegasus, herkesin kendi uçuşunu özgürce yönetebilme hakkı olduğuna inanır. Pegasus ile seyahat ederken istediğiniz yiyecek ve içeceği menümüzden uçuş öncesinde flypgs.com'dan sipariş edebilir, oturmak istediğiniz koltuğuseçebilir, havalimanındakinden daha avantajlı fiyata ekstra bagaj hakkı alabilirsiniz. Ayrıca Ekopark'tan çok ekonomik ücretlerle yararlanabilirsiniz. Kısacası nasıl uçacağınıza siz karar verirsiniz.

Flypgs.com

Pegasus, flypgs.com ile yaşamınızı kolaylaştıracak detayları sizin için düşünür. Online bilet alımı, check-in, yemek siparişi, ekstra bagaj, koltuk seçimi, araba kiralama ve uçuşunuzla ilgili aklınıza gelebilecek tüm işlemleri flypgs.com'dan bir tık ile halledebilirsiniz. Yani uçmanın kolay yolu Pegasus'ta sadece uçmak değil, her şey çok kolaydır.

Genç Filo

Misafirlerine yeni ve genç uçaklarla seyahat deneyimi yaşatmayı hedefleyen Pegasus, Aralık 2016 itibariyle yaş ortalaması 5,4 olan 60 adet boeing 737-800 NG'den oluşan toplam 82 adetlik filoya sahiptir.